interreg
PROJEKT TESTBED EXCHANGE
vspj
Factory Lab FH Wiener Neustadt
Testbed na FHWN se skládá z výrobní linky založené na systému FESTO Didactics, který simuluje poloautomatizovaný výrobní proces od příjmu zboží přes výrobu, montáž, skladování až po výdej zboží. Systém se skládá z reálných, pro průmysl typických technických komponent, jako jsou světelné a indukční senzory, čtecí a zapisovací hlavy RFID (TURCK), inteligentní 3D kamerové systémy (SICK), pneumatické a elektrické lineární a kruhové pohony (FESTO), manipulační robot (MITSUBISHI), různé dopravníkové a manipulační technologie, programovatelné logické automaty (SIEMENS), komunikační síť PROFINET a simulační software (CIROS).

Výuka
Testbed může sloužit jako výuková továrna a lze jej využít k výuce komplikovanějších věcí jako např. principů plánování a řízení výroby, k výuce principů průmyslové automatizace a zpracování dat či k vývoji inteligentních automatizačních řešení. Nabízíme exkurze a workshopy pro výuku základů řízení výroby, automatizace a zpracování dat.

Výzkum
Výzkum je zaměřen na vývoj, simulaci a aplikaci matematických metod a metod umělé inteligence v oblasti plánování a řízení zakázek, jejich automatizaci a napojení dalších subsystémů, jako je automatizované řízení zásob materiálu a dopravy, řízení kvality a postupu prací, asistence pracovníkům a vizualizace informací.

Spolupráce s průmyslovou sférou
Spolupracujeme s dodavateli řešení pro průmyslovou automatizaci, např. se společnostmi FESTO, SICK v oblastech::
• Testování, vyhodnocování a vývoj inline senzorů a kamerových systémů pro rozpoznávání a sledování obrobků.
• Vývoj automatizovaných řešení, programování embedded zařízení, inteligentní senzorové systémy.
• Simulace materiálových toků výrobních procesů, vyhodnocování vlivu různých metod a technologií na ukazatele výkonnosti procesů, např. průběžnou dobu, nedokončenou výrobu, OEE atd.

Dotazník
Kontakt:
Dr. Selim Erol
email: selim.erol@fhwn.ac.at
tel: +43/5/0421 1277

Gabor Princz
email: gabor.princz@fhwn.ac.at
tel: +43/5/0421 1276
vspj